• +420 602 774 877
  • sindlerova.monika11@gmail.com

Smysl a záměr

Co je smysl a záměr proč to dělám? Co tím chci způsobit?

Smyslem / vizí / záměrem pro vedení kurzů čchi-kungu / vedení lidí a učení je tomuto cvičení byly zejména moje vlastní zkušenosti, kdy jsme poznala sama na sobě, že tímto způsobem je možné dosáhnout zklidnění / uvolnění / navrácení energie. Současně, i zjištění, že cvičením člověk čas neztrácí, ale naopak ho získává a to „čistý“ čas sám pro sebe. Dokáže-li být člověk chvíli bez myšlenek a starostí, tak najednou jeho mysl může pracovat mnohem efektivněji a s jistým vnitřním nadhledem.

 Mým cílem je tedy šířit toto cvičení mezi lidi zasažené stresem dnešní doby, ukázat jim, že mohou nalézt zpět svou vnitřní rovnováhu a také nalézt sami sebe.

Ráda bych šířila čchi-kung i mezi sportovce,u kterých je (mohl by být)  čchi-kung výbornou prevencí před zraněním a tréninkem koncentrace před samotným sportovním výkonem.

Během studia, nevím přesně, na které z meditací jsem měla vizi, že cvičím na velikém fotbalovém stadionu. Já na tribuně předcvičuji a celé hřiště je plné lidí, kteří cvičí s ohromným zaujetím čchi-kung. Cítila jsem obrovskou vlnu pozitivní energie, která se ze hřiště šířila. Překvapilo mě, že působím velmi sebejistě a bez jakéhokoliv náznaku trémy před takovým obrovským množstvím lidí.

Mým snem i cílem je seznamovat stále více a více lidí s čchi-kungem nejen jako nástrojem k rozvoji těla, upevnění či navrácení zdraví, ale také k otevření duše k vlastní životní proměně. K naplnění vize, fotbalovému trávníku naplněného lidmi cvičícími čchi-kung, povede ještě dlouhá a nesnadná cesta.